Strzał w 9
Ubezpieczenie 2017/18
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
2017/2018
20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone do świętowania 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Ten dzień obchodzony jest w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. W tym dniu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z wychowawcami rozmawiali o prawach dziecka, śpiewali piosenki oraz kolorowali przygotowane karty pracy.
Dodane przez Administrator dnia listopad 23 2017 12:22:16
konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas IV-VII
2017/2018
22 listopada odbył się konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas IV-VII. Po wysłuchaniu 17 solistów, duetów i jednego tercetu,nagrody otrzymali:
1miejsce:Julia Węgłowska (kl.IV), Barbara Tatys (kl.IV)
2miejsce: Natalia Mikołajenko (kl.V), Igor Gadula (kl.VI)
3miejsce: Tercet: Aleksandra Wąsik, Urszula Marciniak, Karolina Galas (kl.VI)
Wyróżnienie trafiło do duetu: Gabriela Bonarska i Jakub Sinnicki (kl.VI)
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim , którzy włożyli wysiłek w przygotowanie się do konkursu.
Konkurs zorganizowały Marzena Faryś i Barbara Mielnik-Łozińska.
Dodane przez Administrator dnia listopad 23 2017 12:19:00
Jeszcze Polska nie zginęła
2017/2018
13, 14, 15 listopada uczniowie klas I-III i sześciolatki z Przedszkoli nr 16 i 20 uczestniczyli w apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Nasi  najmłodsi  uroczystość rozpoczęli odśpiewaniem hymnu narodowego. Program słowno-muzyczny pt „Jeszcze Polska nie zginęła” zaprezentowali uczniowie z klasy IIId, którzy pracują na zajęciach rozwijających świadomość i ekspresję kulturalną (prow. I Pelczar). Najmłodsi uczniowie wysłuchali pięknych wierszy, pieśni patriotycznych, fragmentów utworów Fryderyka Chopina oraz obejrzeli prezentację przybliżającą m.in. postać Józefa Piłsudskiego.
Dodane przez Administrator dnia listopad 23 2017 12:17:12
Szlachetna Paczka
2017/2018 Po raz kolejny pomagamy w przygotowaniu Szlachetnej Paczki!
Do 5 grudnia zbieramy:
- środki czystości (płyn do prania, mydło, pasta do zębów, płyny czyszczące itp.)
- żywność trwałą ( cukier, makaron, olej, mąka itp.)
- artykuły szkolne ( farbki artykuły, papier kolorowy, bloki, klej, kredki itp.)
Dary prosimy o przyniesienie do sali 223 lub przekazanie wychowawcom.
Więcej informacji o rodzinach, którym pomagamy można uzyskać u Pani M.Spychalskiej.
SZLACHETNA PACZKA to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.
Serdecznie dziękujemy!
Dodane przez Administrator dnia listopad 23 2017 12:10:07
Konkurs "Kocham Cię Polsko"
2017/2018 W naszej szkole z okazji Święta Niepodległości odbył się konkurs rodzinny pt. "Kocham Cię Polsko".  Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali prace plastyczne związane z tematem ojczyzny i patriotyzmu, które zostały pokazane na wystawie.
Gratulujemy wszystkim pomysłowości talentu oraz zaangażowania.
W edukacji wczesnoszkolnej nagrodzono następujące prace : 1 miejsce Oliwia Czechowska klasa 1d, 2 miejsce Edyta Rafa klasa 3h, 3 miejsce Weronika Jednorał 2a. Wszystkie prace były interesujące i bardzo ładnie wykonane gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie. Wszyscy otrzymają nagrody książkowe.
Konkurs przeprowadziła mgr Janina Siwiec z biblioteki szkolnej we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.
Dodane przez Administrator dnia listopad 22 2017 20:28:06
Schronisko dla zwierząt
2017/2018 16.11.2017r. klasy 4c i 4i wraz z wychowawcami: panią Katarzyną Grądek i panem Adamem Urbańczykiem odwiedziły zwierzaki znajdujące się w legnickim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Dzieci z obu klas przez długi czas zbierały karmę, aby wspomóc schronisko i bezpańskie zwierzaki. Pracownicy schroniska są wdzięczni rodzicom i uczniom, ponieważ karmy udało się zebrać bardzo dużo.
Dodane przez Administrator dnia listopad 21 2017 11:23:07
V Rejonowa Olimpiada Wiedzy o Uzależnieniach
2017/2018

W piątek 17.11.2017r. w Legnicy odbyła się V Rejonowa Olimpiada Wiedzy o Uzależnieniach i Chorobie Aids dla uczniów szkół gimnazjalnych i po raz pierwszy dla siódmoklasistów.
Naszą szkołę reprezentowali wyłonieni wcześniej w Szkolnym Konkursie o Uzależnieniach: Brayan Gattei z kl.7d, Oskar Pundyk z kl.7a, Miłosz Witkowski z kl.7d przygotowywani przez p. Dorotę Lisak.
Wśród 30 uczestników kl.7, którzy zmierzyli się z niełatwymi zagadnieniami dotyczącymi uzależnień, Miłosz Witkowski otrzymał wyróżnienie, a Oskar Pundyk zajął II miejsce.
Ponadto nasza uczennica Małgorzata Michalak z kl.7b otrzymała wyróżnienie za pracę  wykonaną pod opieką merytoryczną p. Doroty Wojtyniak w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Bliżej siebie - dalej od nałogów".
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy  dalszego rozwoju.
Dodane przez Administrator dnia listopad 20 2017 08:35:29
Strona 1 z 218 1 2 3 4 > >>