Osiągnięcia sportowe
Rodzic wspiera dziecko
6-latki w szkole
QR Code
X Turniej Matematyczny Klas III „Plusik"
2013/2014 22 maja 2014 r. o godz. 9.00. w  Szkole Podstawowej nr 20 w Legnicy odbył się X Turniej Matematyczny Klas III „Plusik". Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna: Miłosz Witkowski IIID, Maciej Frysztacki IIIB i Hanna Łochowska IIIC. Konkurs miał formę turnieju matematycznego, przebiegającego pod hasłem „Przygoda z matematyką". Konkurencje sprawdzały matematyczne kompetencje, umiejętność logicznego myślenia, współpracy oraz poczucie humoru.
Drużyna wywalczyła II miejsce na 10 szkół legnickich.

Toyota - Ekologiczny Samochód Moich Marzeń
2013/2014 17 maja Sebastian Zienkiewicz, uczeń klasy Vc, odebrał nagrodę za pracę plastyczną, pod tytułem:

"Toyota- Ekologiczny Samochód Moich Marzeń".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mini Playback Show
2013/2014 19 maja uczniowie klas I-III bawili się podczas konkursu muzycznego Mini Playback Show. Przygotowania trwały tygodniami, a przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści i zespoły - zwycięzcy konkursów klasowych. Poziom był bardzo wyrównany przez co jury miało "ciężki orzech do zgryzienia", aby wybrać laureatów. 7 czerwca uczniowie klas Ic, IIc, IIIc zwycięzcy szkolnego konkursu będą reprezentowali naszą szkołę podczas miejskiego konkursu dla dzieci Mini Playback Show.

Dni Rektorskie
2013/2014 Uniwersytet Dzieci zaprasza wszystkie dzieci z Wrocławia i okolic na na spotkania z Rektorami wrocławskich uczelni (Dni Rektorskie) oraz wykłady otwarte organizowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Wszystkie zajęcia odbędą się w nowoczesnych salach wykładowych wrocławskich uniwersytetów.  Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Na Dni Rektorskie obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie http://www.ud.edu.pl/events/show/981

IX Konkurs Literacki "Mały Literat"
2013/2014 16 maja 2014r. w Gimnazjum nr 5 w Legnicy został rozstrzygnięty IX Konkurs Literacki "Mały Literat".

I miejsce zdobył uczeń klasy V A, Michał Szymańczuk. Już drugi raz z rzędu Michał jest laureatem tego konkursu. Ucznia przygotowała p. Ewa Lubera. Michałowi życzymy dalszych sukcesów :)

Ewa Czapulak wygrała kolejny turniej do 10 lat we Wrocławiu.
2013/2014
 Ewa Czapulak, uczennica z klasy III B trenujące na co dzień w ZTT Złotoryja wygrała drugi turniej nazwany - Roland z cyklu czterech turniejów Wrocławskiego Wielkiego Szlema. Jest to jeden z największym turniejów na Dolnym Śląsku.
W rozegranych w niedzielę  Ewa wygrała wszystkie swoje mecze i ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju. W decydującym meczu o pierwsze miejsce wygrała po raz drugi z Natalią Turczuk z Wrocławia 6:4, 6:3.

IX Turniej Tańca Nowoczesnego
2013/2014

W IX Turnieju Tańca Nowoczesnego, który odbył się w  Gimnazjum Nr 5 w Legnicy, w kategorii szkół podstawowych formacja taneczna klas V zdobyła III nagrodę, klasy IV - Mini Dziewiątka - I miejsce. Zespół "Agatki", który tworzą dziewczynki z oddziałów 0- 2, uplasowały się na II miejscu. Serdecznie gratulujemy!

Strona 5 z 106 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

tel/fax: (076) 72 33 130