Osiągnięcia sportowe
6-latki w szkole
QR Code
Piłkarze ręczni podwójnymi Mistrzami Polski
2013/2014 Drużyna chłopców Szkoły Podstawowej nr 9 z Legnicy zdobyła Mistrzostwo Polski szkół podstawowych w piłce ręcznej. W Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w dniach 23-26.06.2014 w Głuchołazach drużyna z Legnicy wygrała wszystkie sześć meczy.
Drużyna grała w składzie: Oliwer Piechota, Wojciech Karol, Jakub Kasiński, Dawid Król, Michał Nowicki, Grzegorz Paździor, Dawid Różański, Mateusz Przesmycki, Oskar Choma, Kacper Gołda, Filip Rasiński, Korneliusz Wita, Mikołaj Sulisz, Paweł Ozga, Michał Czarnecki, Szymon Janeczko. Trenerzy Marek Aniszewski, Piotr Gołda, Marek Król, Tomasz Dobrołowicz, Halina Szwedyk, Mirosław Rewinkowski.
Najlepszym zawodnikiem finałów wybrany został zawodnik z Legnicy – Kacper Gołda.
Przypominamy, że
w fantastycznym stylu triumfowali również w 3. edycji ogólnopolskiego turnieju "Szczypiorniak na Orlikach".

Gramy o Mistrza Polski Szkół Podstawowych!
2013/2014 Piłkarze ręczni z naszej szkoły będą grać w finale mistrzostw Polski gdzie mają szansę na tytuł mistrza Polski! W czwartek zagrają o złoty medal z rówieśnikami z Płocka. Sportowcy idą jak burza, świetnie spisują się w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej, które rozgrywane są w Głuchołazach, w którym występuje 12 najlepszych drużyn w kraju.
Nasza reprezentacja niedawno zdobyła tytuł mistrza Dolnego Śląska, wygrała w grupie eliminacyjnej wszystkie spotkania. 23:20 ze Świebodzinem, 19:7 z Brzegiem, 13:12 z Zawierciem, 14:5 z Pruchnikiem i 19:7 z Krakowem.

XX-lecie Ekobiblioteki Legnickiej Biblioteki Publicznej
 Dnia  18 czerwca 2014 r. na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość  XX-lecia Ekobiblioteki Legnickiej Biblioteki Publicznej. Z tej okazji grupa uczniów naszej szkoły (kl. IV b) pod opieką p. J. Buczak odebrała z rąk Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego podziękowania za wspieranie edukacji ekologicznej i czytelniczej prowadzonej przez Ekobibliotekę oraz pomoc w popularyzacji idei poszanowania środowiska naturalnego. Na uczestników uroczystości czekały też atrakcje. Dzieci wzięły udział w wielu konkursach, zabawach i warsztatach. Świetnie się bawiły i zdobywały nagrody.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014
2013/2014

9 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach lekkoatletycznych, gdzie pierwsze miejsca zajęli: Aniela Jarska skok wzwyż, sztafeta 4x100m, Kuba Lorek skok wzwyż, Mateusz Pobihon 60m.
13 czerwca trójka naszych uczniów: Marcin Czapulak, Jakub Melnyk i Kacper Kruszelnicki zajęła 3 miejsce w grach terenowych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014.

"Ogólnopolski Głos Profilaktyki"
2013/2014 14 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Imprezą towarzyszącą były działania  funkcjonariuszy Wydziału ds. Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy w ramach akcji "Ogólnopolski Głos Profilaktyki". Przewodnim hasłem festynu i akcji było promowanie MODY NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ, na życie bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, życie, którego wartością jest wolność. Dzieci i ich rodzice mieli okazję wypisywać na kartonach hasła do happeningu "Przestańmy biec", który odbył się w godzinach popołudniowych na Legnickim Rynku. Najczęstszym hasłem było  "uśmiechnij się" oraz "trzeźwy świat".

Festiwal Projektów Mistrzów Kodowania
2013/2014

Aleksander Pogoda i Mateusz Podebry z p. Renatą Rewak i p. Iwoną Sygut uczestniczyli w dwudniowym Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania w Warszawie. Do Zamku Ujazdowskiego przyjechało 76 szkół z całej Polski. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję podzielić się swoimi osiągnięciami i zobaczyć projekty swoich kolegów. Nasze festiwalowe stoisko odwiedzili: Rafał Trzaskowski - Minister Administracji i Cyfryzacji, prezes Samsung Electronics oraz przedstawiciele Parlamentu i Rządu RP. W drugim dniu uczniowie wzięli udział w imprezie "Warszawa Koduje", gdzie mogli programować roboty w Based on Scratch, zwiedzić wystawę Centrum Nauki Kopernik i porozmawiać ze znanymi sportowcami.
O festiwalu możecie przeczytać m.in. na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji:

przypomina,

że wszystkie wypożyczone

książki należy zwrócić

do 23 czerwca 2014 roku.

Strona 5 z 110 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

fax: (076) 75 40 104
e-mail: sp9leg@tlen.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 (Filia)
ul. Krzemieniecka 1

Filmoteka