Progr4mowanie
Promujemy matematykę:)
2016/2017 Uczniowie klas 4 mieli możliwość uczestniczenia w konkursie na plakat promujący matematykę.

Organizatorem  konkursu była pani Alicja Kamer-Fornal.  Spośród wielu prac  czwartoklasistów  najciekawszy plakat wykonała uczennica klasy 4a Marta Poparda.
Gratulujemy!
Dodane przez Administrator dnia listopad 14 2016 13:18:51
Życie bez uzależnień
2016/2017 Miło nam poinformować , ze uczeń klasy 6a KAMIL CARDA zdobył I miejsce w Rejonowym Konkursie Plastycznym: ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ.
Etap szkolny zorganizowała pani Barbara Łozińska
Dodane przez Administrator dnia listopad 14 2016 13:17:59
Święto Odzyskania Niepodległości
2016/2017

Uczniowie klas IV-VI w dniu 10 listopada uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowanym przez kolegów z klasy VI a oraz VI b. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.
Dodane przez Administrator dnia listopad 14 2016 11:17:44
Śniadanie daje moc
2016/2017

8 listopada uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przyłączyli się do ogólnopolskiego programu Śniadanie daje moc. W tym dniu przygotowano zdrowe posiłki, kolorowe i pachnące. Przygotowywano indywidualnie i w grupach. Najważniejsze, aby było smacznie i zachęcająco do konsumpcji. W przygotowaniach często pomagali rodzice. Cała akcja była poprzedzona omówieniem 12 zasad zdrowego żywienia. Za rok ponownie będziemy uczestniczyli w tym programie bo to wspaniała, smaczna nauka.
Dodane przez Administrator dnia listopad 10 2016 10:26:00
"Polowanie na Snarka"
2016/2017

9 listopada, klasy Vc i VI c  wzięły udział w warsztatach teatralnych w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.
Uczniowie byli świadkami tworzenia wspaniałego spektaklu pt. "Polowanie na Snarka" - siedmiu barwnych i zaskakujących opowieści o dzieciństwie i dojrzewaniu autorstwa angielskich poetów nonsensu w błyskotliwych spolszczeniach Stanisława Barańczaka.
W bajkowy świat wprowadził widzów autor scenariusza, scenografii i reżyser legnickiego przedstawienia Romuald Wicza-Pokojski.
Dodane przez Administrator dnia listopad 10 2016 10:24:51
Harmonogram pracy legnickiego animatora osiedlowego - listopad
2016/2017Zapraszamy w listopadzie na zajęcia sportowe prowadzone pod okiem animatora osiedlowego. Wszystkich chętnych do uprawiania sportu zapraszamy do zapoznania się z ofertą - w załączniku.

Dodane przez Administrator dnia listopad 09 2016 19:58:58
Brzydkie kaczątko
2016/2017

Uczniowie klasy: 2a, 4d, 4e, 5b, 5c i 5d mieli okazję obejrzeć spektakl edukacyjny dla dzieci - "Brzydkie Kaczątko". W przygotowanym przez "Teatr w drodze" przedstawieniu na motywach baśni H. CH. Andersena, aktorzy podjęli bardzo ważny temat dotyczący braku tolerancji i wykluczenia "innych", co prowadzi do samotności, wykluczenia, cierpienia. W mądry i optymistyczny sposób aktorzy przekazali nam, że warto szukać prawdziwych przyjaciół o podobnej wrażliwości i patrzeniu na świat.
Dodane przez Administrator dnia listopad 09 2016 19:43:24
Strona 5 z 174 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

e-mail: sp9leg@tlen.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 (Filia)