Osiągnięcia sportowe
QR Code
Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014
2013/2014

9 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach lekkoatletycznych, gdzie pierwsze miejsca zajęli: Aniela Jarska skok wzwyż, sztafeta 4x100m, Kuba Lorek skok wzwyż, Mateusz Pobihon 60m.
13 czerwca trójka naszych uczniów: Marcin Czapulak, Jakub Melnyk i Kacper Kruszelnicki zajęła 3 miejsce w grach terenowych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014.

"Ogólnopolski Głos Profilaktyki"
2013/2014 14 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Imprezą towarzyszącą były działania  funkcjonariuszy Wydziału ds. Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy w ramach akcji "Ogólnopolski Głos Profilaktyki". Przewodnim hasłem festynu i akcji było promowanie MODY NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ, na życie bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, życie, którego wartością jest wolność. Dzieci i ich rodzice mieli okazję wypisywać na kartonach hasła do happeningu "Przestańmy biec", który odbył się w godzinach popołudniowych na Legnickim Rynku. Najczęstszym hasłem było  "uśmiechnij się" oraz "trzeźwy świat".

Festiwal Projektów Mistrzów Kodowania
2013/2014

Aleksander Pogoda i Mateusz Podebry z p. Renatą Rewak i p. Iwoną Sygut uczestniczyli w dwudniowym Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania w Warszawie. Do Zamku Ujazdowskiego przyjechało 76 szkół z całej Polski. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję podzielić się swoimi osiągnięciami i zobaczyć projekty swoich kolegów. Nasze festiwalowe stoisko odwiedzili: Rafał Trzaskowski - Minister Administracji i Cyfryzacji, prezes Samsung Electronics oraz przedstawiciele Parlamentu i Rządu RP. W drugim dniu uczniowie wzięli udział w imprezie "Warszawa Koduje", gdzie mogli programować roboty w Based on Scratch, zwiedzić wystawę Centrum Nauki Kopernik i porozmawiać ze znanymi sportowcami.
O festiwalu możecie przeczytać m.in. na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji:

przypomina,

że wszystkie wypożyczone

książki należy zwrócić

do 23 czerwca 2014 roku.

Wycieczka do Warszawy
2013/2014

Uczniowie klasy 5A i 5B pod opieką p. Doroty Lisak, p. Ewy Lubery oraz p. Renaty Rewak wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy i Żelazowej Woli. Odwiedzili Zamek Królewski, Stary Rynek, przespacerowali się po koronie Stadionu Narodowego. Dużą atrakcja było zwiedzanie Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyli pałac na wodzie i pomnik Fryderyka Chopina. Wjechali na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i podziwiali panoramę Warszawy. Odpoczęli w Ogrodzie Saskim i odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza. W drugim dniu bawili się w Centrum Nauki Kopernik i obejrzeli film w Obserwatorium Astronomicznym. W ostatnim dniu zobaczyli Muzeum Powstania Warszawskiego i dworek Fryderyka Choina w Żelazowej Woli. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili bardzo zadowoleni :)

Kiermasz podręczników używanych

na KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

24 i 25 czerwca
(na długiej przerwie o godz. 11.30 i 12.30, na korytarzu przy bibliotece szkolnej).

Jednocześnie, Biblioteka szkolna przypomina, że zgodnie z regulaminem należy  zwrócić wszystkie wypożyczone książki do dnia 23.06.2014r.

XXIV FESTIWALU PIOSENKI DZIECIECEJ
2013/2014

10 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIV FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ w Domu Kultury ATRIUM.Duet Melike Ciritci i Mikołaj Janusz wyśpiewał 3 nagrodę w kategorii zespoły , Julita Patyna w solistach.Oliwia Kupiec i Nadia Jarzmik miały okazję pierwszy raz zaprezentować się na dużej scenie.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona 5 z 109 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

fax: (076) 75 40 104
e-mail: sp9leg@tlen.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 (Filia)