Logowanie do dziennika
Sprawdzian w klasie 6
QR Code
Konkurs polonistyczny
 22 marca zostały rozdane nagrody zwycięzcom konkursu polonistycznego dla klas IV i V.
Pierwsze miejsce  w klasach IV zdobyła Ula Marciniak, drugie Hania Bzdek, trzecie Zuzia Piechota. Z kolei w klasach V zwyciężył  Oskar Pundyk, drugie miejsce zajął Krystian Łukaszonek, a trzecie Oskar Makowiecki.
Konkurs przygotowała Pani Katarzyna Krasnopolska i Monika Spychalska.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Dodane przez Administrator dnia marzec 24 2016 09:21:06
Najpiękniejsza pisanka wielkanocna
2015/2016

W dniu 22.03.2016 rozdane zostały nagrody w konkursie na najpiękniejszą dekorację wielkanocną w klasach I - III. Pani Dyrektor Barbara Kożuchowska, Pani Monika Wilejto i Pani Justyna Błachnia musiały ocenić ponad sto prac! Przyznano 5 pierwszych miejsc, dwa drugie, dwa trzecie i dwanaście wyróżnień!
Konkurs przygotowała Monika Spychalska i Justyna Błachnia, a odbył się w ramach działalności kółka "MALI BOHATEROWIE", które ma charakter wolontariacki. Prace zostaną przekazane na cele charytatywne.
Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało drobny upominek.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Dodane przez Administrator dnia marzec 24 2016 09:16:47
Mistrzostwa Polski U-10
2015/2016 22.03 w Świdnicy odbyły się finały dolnośląskie o puchar Tymbarka. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2007 i 2006 w składzie Drzyzga Michał, Grabarek Bartosz, Melnyk Oliwier, Umnicki Marcin 3 bramki, Wańkowicz Mateusz, Wróbel Bartosz 2 bramki, Wróblewski Szymon i Wróblewski Jakub.
Dodane przez Administrator dnia marzec 24 2016 09:10:06
"Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem"
2015/2016

Dnia 22.03.2016r w Szkole Podstawowej nr10 odbył się IX Międzyszkolny Turniej pt. "Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem". Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 2b w składzie: Antek Guryn, Julia Węgłowska, Zuzia Płaskoń, Oliwia Kołodziejska i Martyna Komaniecka. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach: wiedzowych, konkurencji sportowej, plastycznej i niespodziance. Na 7 drużyn z 7 szkół legnickich zdobyli III miejsce.
Uczniów przygotowywała pani Barbara Musiał.
Dodane przez Administrator dnia marzec 24 2016 09:05:21
Rajd PTTK Legnica "Powitanie wiosny"
2015/2016 W sobotę 19.03.2016r. uczniowie z kl. 4a, 4b oraz 6b, e pod opieką p. D. Lisak, K. Grądek i M. Wilejto  uczestniczyli w rajdzie PTTK Legnica "Powitanie wiosny". Tym razem 9 km trasa prowadziła do Lubiąża. Przy drodze  można było zaobserwować kwitnącą leszczynę i wierzbę, których obecność świadczy o tym, że wiosna już nadeszła. No i świeciło słońce. Na miejscu uczniowie brali udział w konkursach i zabawach oraz piekli kiełbaski. Atrakcją Lubiąża jest pocysterski klasztor, który można było zwiedzić, a także wysłuchać historii  o tym co się działo w nim podczas II wojny światowej. Następny rajd już niedługo.
Dodane przez Administrator dnia marzec 24 2016 08:38:56
Gościliśmy wolontariuszy z USA i Australii
2015/2016

10 marca w naszej szkole gościliśmy po raz kolejny wolontariuszy z USA i Australii. Tym razem odwiedzili nas: Tahlia, Brooke, Hunter i Zachary. Podczas spotkania z native speakerami mieliśmy możliwość osłuchania się z językiem angielskim, sprawdzenia swoich umiejętności językowych a niektórzy nasi koledzy zaprezentowali się po angielsku przy użyciu prezentacji multimedialnej. Poziom znajomości języka angielskiego zaskoczył pozytywnie naszych gości, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że takie spotkania z native speakerami staną się w naszej szkole tradycją i będziemy mieli możliwość pogłębić poziom naszego języka obcego. Takie imprezy pokazują nam jak bardzo ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języka angielskiego.
Dodane przez Administrator dnia marzec 21 2016 10:34:28
Szukaliśmy wiosny w Przemkowie
2015/2016 W dniach 16-18 marca 2016 odbyła się wycieczka klas 2c i 2f do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Pracownicy ośrodka przygotowali dla uczniów naszej szkoły szereg wspaniałych zajęć edukacyjnych. Wspólnie odwiedziliśmy rezerwat Stawy Przemkowskie, gdzie obserwowaliśmy ptaki i szukaliśmy zwiastunów wiosny. Utrwaliliśmy również swoją wiedzę na temat gatunków drzew. Wzięliśmy udział w warsztatach wielkanocnych, podczas których własnoręcznie wykonaliśmy palmy oraz w pokazie talentów, ognisku i dyskotece. Wszyscy świetnie się bawili!
Dodane przez Administrator dnia marzec 21 2016 10:31:26
Strona 5 z 156 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

e-mail: sp9leg@tlen.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 (Filia)