Logowanie do dziennika
Dni Kultury Ekologicznej
2015/2016

W ubiegłym tygodniu zakończyły się imprezy związane z obchodami Dni Kultury Ekologicznej w naszej szkole. Uczniowie kl.4-6 mieli możliwość wzięcia udziału w Turnieju Ekologicznym. Czteroosobowe zespoły rywalizowały ze sobą w dziedzinie wiedzy o ochronie przyrody. Zwyciężyli przedstawiciele kl. 4c, 5b i 6b. Aby lepiej zrozumieć problem związany z zanieczyszczeniem środowiska ,uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez p. Katarzynę Krasnopolską.  Jak co roku, odbył się  Szkolny Konkurs Ekologiczny, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę z najważniejszych zagadnień ekologicznych. Z okazji Dnia Ziemi okolice szkoły stały się czystsze, gdyż kl.4b,5c i 6c wzięły udział w sprzątaniu placu zabaw, Lasku Złotoryjskiego i terenów przyszkolnych. Ponadto na korytarzu szkolnym można było zapoznać się z gazetką szkolną poświęconą tegorocznemu hasłu obchodów "Wysoka i niska emisja" oraz wziąć udział w zbiórce makulatury. Imprezy przygotowały p. D. Lisak i p. K. Gądek.

Dodane przez Administrator dnia maj 04 2016 14:09:56
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I
Dodane przez Administrator dnia maj 04 2016 08:28:00
V Wiosennym Przegląd Piosenki Turystycznej
2015/2016

28 kwietnia, uczennica Julita Patyna, reprezentowała naszą szkołę w V Wiosennym Przeglądzie Piosenki Turystycznej, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Piosenką "Trawa" zdobyła II nagrodę. Serdecznie gratulujemy. Uczennice prowadzi  wokalne pani Barbara Łozińska.
Dodane przez Administrator dnia kwiecień 29 2016 13:11:15
Pokazowa lekcja szachowa.
2015/2016

28.04.2016r. gościliśmy w naszej szkole arcymistrza szachowego p. Piotra Kowalaka, który przeprowadził pokazową lekcję szachową. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas IIa i IIb. Tok lekcji z uwagą obserwowały nauczycielki z legnickich szkół. Uczniowie mimo zmęczenia (7 godzina lekcyjna), starali się sprostać wymaganiom prowadzącego. Ich skupienie, aktywność i właściwe zachowanie zostało szybko dostrzeżone i nagrodzone.
Dodane przez Administrator dnia kwiecień 29 2016 13:03:16
"By Zdrowym Być"
2015/2016

Miło nam poinformować, że reprezentacja klasy IV c w składzie: Aleksandra Siwak, Natalia Fortuna, Piotr Górski, Michał Kopyłeć, zdobyła I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie "By Zdrowym Być", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Legnicy. Uczniów przygotowała wychowawczyni, pani Barbara Mielnik-Łozińska.
Dodane przez Administrator dnia kwiecień 29 2016 12:53:29
Podwójne wicemistrzostwo Legnicy w piłce nożnej
2015/2016

Drugie miejsca zajęły nasze drużyny piłkarskie dziewcząt i chłopców w ostatni poniedziałek.
Pierwszy półfinał grały dziewczynki, które pewnie pokonały drużynę z Sp-16 6:0. W drugim półfinale chłopcy przy padającym śniegu zafundowali nam horror. Do przerwy przegrywali o:4 z faworyzowaną drużyną Sp-6, aby w ostatnich 3 minutach doprowadzić do remisu. Dogrywka rozgrywana do złotej bramki przyniosła po bramce Jakuba Fuska awans do finału naszej drużynie. W finałach nasze drużyny musiały uznać wyższość Sp-7 nieznacznie z nią przegrywając. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.
Dodane przez Administrator dnia kwiecień 28 2016 12:59:47
Dwa zwycięstwa w grupie
2015/2016 We czwartek na boisku Zespołu Szkół Budowlanych nasza żeńska drużyna piłki nożnej w składzie Kopyłeć Kamila, Dopierała Żaneta, Firek Milena, Gmaj Oliwia, Jurkiewicz Oliwia, Pawliszak Amielia, Wójtowicz Joanna z klasy 6a, Doroba Oliwia z klasy 5e, Dobies Zuzanna z klasy 6e, Gruszczyńska Kalina, Hryńków Anna z klasy 5c oraz dopingujących je koleżanek z klasy oraz kontuzjowanej Wiktorii Piastunowicz nie dały szans w grupie i awansowały do finału Mistrzostw Legnicy organizowanych przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy. Pokonały po bardzo ładnej i skutecznej grze Sp-18 7:0 i faworyta grupy Sp-4 5:1. Bramki zdobyły Kopyłeć 7, Doroba 3, Pawliszak 2. W poniedziałek 25.04 wraz ze swoimi kolegami powalczą w półfinałach. Pierwsze na drodze staną dziewczynki z Sp-16. Życzymy naszym piłkarkom i piłkarzom samych zwycięstw.
Dodane przez Administrator dnia kwiecień 25 2016 12:06:26
Strona 5 z 160 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

e-mail: sp9leg@tlen.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 (Filia)